Bolący ząb w środku nocy

implanty zębów

Ból zęba w środku nocy może się przytrafić każdemu. Ten uporczywy i nieznośny stan spowodowany może być próchnicą, bądź zapaleniem miazgi. Jak należy postąpić w przypadku, gdy pojawi się taki nocny ból zęba?

Każdy ból zęba jest niechciany, ale ten pojawiający się w nocy jest prawdziwym koszmarem

Nie dość, że przysparza nam ogromny ból, to jeszcze wybudza nas ze snu. Taki stan jednak najczęściej spowodowany jest naszymi własnymi zaniedbaniami. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska można zwiększyć wskutek spożywania słodkich, kwaśnych, ciepłych lub zimnych pokarmów. O tym, że jest to stan zapalny miazgi świadczyć może pulsujący i samoistny ból. Nasila się on , gdy nasze ciało znajduje się poziomym ułożeniu. Zwiększony zostaje tym samym dopływ krwi do głowy.

Jak należy postąpić w przypadku nocnego bólu zęba?

Na samym początku należy oczyścić jamę ustną oraz zęby. Dokonać tego można za pomocą zwykłego szczotkowania zębów pastą lub przepłukania jamy ustnej wodą lub płynem do płukania. Gdy takie działanie nie przyniesie zamierzonego skutku, należy przyjąć jedną lub dwie tabletki przeciwbólowe. Zapamiętać należy, by nie przyjmować ich długotrwale, gdyż takie działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jeśli tabletki przeciwbólowe nie pomagają, to konieczna stanie się wizyta w gabinecie stomatologicznym

Im szybciej ją przeprowadzimy, tym szybciej pozbędziemy się uporczywego bólu oraz nie narazimy się na inne przykre konsekwencje. Niezwykle ważne by po pomoc udać się do jak najlepszego stomatologa, który będzie posiadał odpowiednią wiedzę oraz sprzęt.

Nocny ból zębów może spotkać każdego. By się go pozbyć ważne jest szybkie działanie. Gdy nie pomagają domowe sposoby, należy czym prędzej udać się po fachową pomoc do pobliskiego gabinetu stomatologicznego.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these