Elektryczne łóżka rehabilitacyjne – zalety

łóżko-rehabilitacyjne

Odpowiednio dobrane łóżko rehabilitacyjne jest niezwykle istotne ponieważ może zdecydowanie ułatwić opiekę nad pacjentem. Źle dobrane łóżko może przynieść przeciwne efekty i spowodować liczne trudności w opiece nad osobą, którą się zajmujemy. Na rynku dostępne są łóżka rehabilitacyjne w wielu wariantach. Głównym kryterium podziału jest tutaj sposób regulowania takiego łóżka. Możemy zdecydować się na zakup łóżka rehabilitacyjnego regulowanego manualnie lub elektrycznie. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że to drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne zapewniają duży komfort zarówno choremu jak i jego opiekunom.

Zalety elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

Komfort – Łóżka z możliwością elektrycznego regulowania są wygodne ponieważ nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku. Dzięki elektrycznej regulacji możemy sprawnie i bez wysiłku dokonywać wszelkich zmian pozycji ułożenia pacjenta.

Łatwa obsługa – Obsługa rehabilitacyjnych łóżek elektrycznych jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy jedynie zapoznać się z kilkoma przyciskami, które służą do wprowadzania dowolnych zmian ułożenia części ruchomych łóżka.

Możliwość idealnego dopasowaniaŁóżka rehabilitacyjne elektryczne dają szerokie możliwości zmian wysokości łóżka oraz kąta nachylenia siedziska, zagłówka, oparcia i podnóżka.

Bezpieczeństwo – Łóżka rehabilitacyjne regulowane elektrycznie mają wbudowany specjalny adapter zmniejszający napięcie prądu. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla pacjenta i osoby, która się nim opiekuje.

Gdzie kupić wysokiej jakości elektryczne łóżko rehabilitacyjne?

Sprzęty służące do profesjonalnej rehabilitacji możemy zakupić w specjalnych sklepach z tego typu wyposażeniem. Doskonałym przykładem jest tutaj sklep https://www.prolifter.pl/, w którym znajdziemy zarówno nowy jak i używany sprzęt rehabilitacyjny. Zakup używanego sprzętu rehabilitacyjnego jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów. Sprzęt rehabilitacyjny niestety nie należy do niskich wydatków. Warto jednak pamięta również o tym, że zakup sprzętu rehabilitacyjnego może zostać dofinansowany z PEFRON (kwota dotacji może objąć nawet do 95% ceny zakupu).

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these