Implanty zębów – dlaczego warto je wybrać?

implanty zębów

W życiu zdarzają się różne nieprzyjemne chwile. Wskutek wypadku, czy zaniedbania możemy stracić jednego bądź kilka zębów. Człowiek bez pełnego uzębienia od razu traci na atrakcyjności i pewności siebie. Aby tego uniknąć, wystarczy zdecydować się na implanty zębów.

Wszczepienia implantów zębowych można dokonać w trzech przypadkach

Pierwszym jest utrata jednego zęba, w wyniku czego możliwe jest założenie implantu i uzupełnienie go za pomocą korony. Drugim przypadkiem jest utrata kilku zębów. Wówczas pacjentowi zakłada się implanty zębowe, na których dodatkowo umieszcza się most. Trzeci przypadek, to całkowity brak uzębienia. Wtedy wstawia się implanty zębów, które podtrzymują most. Można także zdecydować się na ruchomą protezę, którą wspierać będą implanty.

Wśród korzyści przeprowadzenia takiego zabiegu wymienić należy całkowity powrót do normalnego wyglądu, co skutkuje niesamowitym komfortem psychicznym

Implanty pod względem wyglądu, nie różnią się niczym od normalnych zębów. Przywracają zatem w pełni walory estetyczne. Dodatkowo nie trzeba obawiać się wypadnięcia ich z ust, tak jak to bywa w przypadku protez. Niema więc możliwości, aby wydarzyły się jakiekolwiek nieprzyjemne sytuacje. Implanty są na stałe przymocowane do kości. Poza tym zęby wracają do swojej poprzedniej funkcjonalności, czyli do prawidłowego gryzienia pokarmów.

Wszczepianie implantów zębowych to zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny

Zaś sam proces gojenia jest nadzwyczaj szybki, co pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Implanty zębów sprawiają dodatkowo, że zahamowane zostają procesy starzenia twarzy, co negatywnie odbija się na wyglądzie zewnętrznym (szczególnie widoczne są zmarszczki w okolicy szyi i ust).

Każdemu z nas, mogą się w życiu przytrafić różne nieszczęśliwe wypadki, czy choroby. W ich wyniku bardzo często podupada nasz wygląd zewnętrzny. Taki stan jest szczególnie widoczny w przypadku utraty zębów. Ważne jest jednak to, że możemy w dowolnej chwili powrócić do normalnego wyglądu.

Wszczepienie implantów zębowych z pewnością przywróci nam wcześniejszy wygląd oraz da pełen komfort

Warto także wspomnieć, że uzupełnianie zębów implantami jest dużo efektywniejsze niż inne metody odbudowy zębów. Ogromnymi plusami tego zabiegu jest wyższy poziom higieny, zdecydowanie lepsza funkcjonalność oraz ogólnie wyższe walory estetyczne jamy ustnej.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these