Jak prawidłowo nawadniać dziecko?

dystrybutor-wody-do-domu-min (1)

Woda jest podstawowym składnikiem właściwej pracy organizmu. Zasada ta obowiązuje nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale również dzieci, które w okresie rozwoju potrzebują dużych ilości płynów. Dzięki właściwemu poziomowi nawodnienia, dziecko rozwija się prawidłowo. Szczególne znaczenie ma to w przypadku wysokich temperatur, które w okresie letnim są normą. Ważnym aspektem jest również dbanie o odpowiednie nawodnienie malucha podczas infekcji. Pomoże nam w tym dystrybutor wody do domu.

Dzieci są bardziej narażone na utratę płynów

O nawodnienie dziecka należy dbać nie tylko podczas upałów czy infekcji. Nasze pociechy są narażone na odwodnienie o wiele bardziej niż osoby dorosłe, więc warto zadbać o to, by do niego nie dopuścić. Dziecięcy organizm nie jest w stanie odpowiednio magazynować wody, dlatego bardzo ważne jest regularne uzupełnianie jej zasobów.

W przypadku maluchów, znaczna utrata wody następuje nawet podczas procesu oddychania. Utrzymanie płynów na właściwym poziomie pozwoli zachować odpowiednią temperaturę ciała, wspomoże układ ruchu, dotleni organizm i oczyści go z toksyn.

Masa ciała a ilość wody

Nie zawsze jest tak, że im więcej tym lepiej – a już na pewno nie w przypadku wody. Nadmierne spożycie płynów może nieść za sobą negatywne skutki zdrowotne, dlatego warto wiedzieć, jak bezpiecznie pić wodę.

Aby obliczyć zapotrzebowanie dziecka na wodę, warto skorzystać z metody Hollidaya i Segara. W przypadku dzieci, których waga wynosi mniej niż 10 kg, odpowiednią wartością jest 100 ml na każdy kilogram. Oznacza to, że dziecko o wadze 10 kg powinno wypijać około jednego litra wody na dobę.

W przedziale wagowym od 10 do 20 kg wartość również wynosi jeden litr oraz dodatkowo 50 ml na każdy kilogram powyżej 10. Jeśli więc dziecko waży 15 kg, odpowiednia dawka wody wynosi półtora litra na dobę.

Dzieci, których waga przekracza 20 kg, powinny wypijać półtora litra wody dziennie plus 20 ml na każdy kolejny kilogram – a więc 1600 ml dla dziecka o wadze 25 kg.

Dystrybutor wody do domu zadba o nawodnienie całej rodziny

Aby dbać o odpowiednie nawodnienie całej rodziny, warto nabyć dystrybutor wody do domu. Jest to opcja, która gwarantuje nam spożycie wody najwyższej jakości, a przy tym pomaga dbać o środowisko. Dystrybutor wody do domu jest bowiem wyborem ekonomicznym i pozwala ograniczyć zużycie plastiku. Nie musimy już martwić się dźwiganiem do domu ciężkich butelek i zgrzewek ani martwić się, że w najmniej odpowiednim momencie zabraknie nam wody.

Dystrybutor wody do domu to doskonałe rozwiązanie, zapewniające stały dostęp do wody pitnej o najwyższej jakości. To niezwykle wygodna opcja dla wieloosobowych rodzin, gdzie w przypadku butelkowanej wody generuje się mnóstwo szkodliwego dla planety i każdego organizmu plastiku. Dystrybutor wody do domu jest łatwy w obsłudze i wiele osób twierdzi, że po jego zakupie zaczęło uzupełniać płyny o wiele bardziej regularnie. Wpłynęło to nie tylko na ich samopoczucie, ale również wydajność w pracy i szkole.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these