Masz trądzik? Sprawdź kiedy iść do dermatologa

trądzik dermatolog

Masz trądzik i nie wiesz co z tym zrobić? Czy od razu biec do lekarza, czy też zacząć od zwykłej maści na trądzik lub od innych domowych sposobów, o których słyszałeś. Prawidłową decyzję należy podjąć w miarę szybko, żeby nie pozwolić trądzikowi na rozwój.

Kiedy do dermatologa?

Do dermatologa możesz wybrać się wtedy, kiedy zobaczysz pierwsze zmiany trądzikowe na swojej skórze lub wtedy, gdy wykorzystałeś już wszystkie możliwe sposoby i nic nie pomogło. Jeśli krosty na Twojej twarzy są dość małe i w niedużej ilości , to możesz śmiało zacząć od odpowiedniej maści na trądzik (maść bywa skuteczna, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrana). Dodatkowo możesz wzmocnić działanie maści jakimiś domowymi sposobami (maseczki, napary z ziół, herbatki, itp.). Ale jeśli to nie przynosi poprawy, a krost zamiast ubywać przybywa, to wtedy biegnij do lekarza dermatologa. Natomiast jeśli nigdy wcześniej nie miałeś problemów z cerą, a tu nagle wyskoczyły Ci jakieś krosty, przebarwienia, to nie czekaj na cud, tylko od razu udaj się na konsultacje do lekarza!!! Bo możliwe, że masz do czynienia z trądzikiem o nasilonych objawach, który można pokonać tylko odpowiednimi środkami.

Różne sposoby leczenia!

Tylko dermatolog jest w stanie prawidłowo rozpoznać postać trądziku i zalecić odpowiednią kurację. Leczenie może być krótkie (wtedy kiedy trądziku jest łagodny) bądź długie, jeśli trądzik ma ostry przebieg, a objawy są nasilone. Dermatolodzy mają różne sposoby na zwalczenie tej dolegliwości. Najczęściej stosują antybiotyki, choć niekiedy bakterie nie reagują na działanie tych leków. Wtedy lekarz może zdecydować się na leczenie kwasem azelainowym, który ma właściwości antybakteryjne, działa przeciwzaskórnikowo i redukuje pozapalne przebarwienia. Jeśli chodzi o kobiety, to często lekarz decyduje się na terapię hormonalną, która polega na podawaniu tabletek antykoncepcyjnych.

W przypadku najcięższej postaci trądziku zalecana jest kuracja retinoidami, czyli pochodnymi witaminy A

Pamiętajcie, że wizyta u dermatologa nie jest niczym strasznym, a tylko on potrafi prawidłowo stwierdzić z jakim trądzikiem masz do czynienia i zalecić odpowiednią dla Twojej cery kurację. Trądzik warto leczyć, ponieważ całkowite pozbycie się tego problemu jest możliwe. Wystarczy podjąć odpowiednie kroki w tym celu!!!

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these

No Related Post