Potrzebujesz łóżka rehabilitacyjnego? Wypożycz, nie kupuj

visamed

W dzisiejszych czasach kwestia opieki nad osobami starszymi i obłożnie chorymi, wymagającymi leżenia, to kwestia złożona, jak i bardzo ważna w każdej rodzinie, która musi zmierzyć się z tym problemem. Wypadek, niepełnosprawność od urodzenia, poważne urazy, demencja starcza połączona z upadkiem i niesprawnością – jest wiele przyczyn, które wpływają na konieczność leżenia.

Zapewnienie chorej osobie potrzebnego sprzętu, który pomoże domownikom w opiece nad chorą osobą jest tutaj kluczową sprawą. Obecnie wiele rodzin mierzy się z tym problemem i potrzebuje szybko i sprawnie zorganizować sprzęt dla potrzebującej osoby, co znacznie wpływa na komfort i jakość życia chorej osoby. W przypadku osoby leżącej na stałe, łóżko rehabilitacyjne jest najważniejszym sprzętem jaki trzeba zapewnić choremu.

Przewaga wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych nad ich zakupem

Wypożyczenie takiego łóżka jest wygodną i szybką opcją. Przede wszystkim liczy się tutaj szybka dostawa łóżka, która może się odbyć nawet tego samego dnia. Potrzeba opieki nad osobą leżącą też może pojawić się z dnia na dzień, więc warto być zabezpieczonym przed taką ewentualnością.

Co ważne, kwestię transportu jest zabezpieczona i nie trzeba się martwić jak przewieźć duże i ciężkie łóżko i ile za to zapłacimy. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zapewni nam szybko i bezpieczny transportu wybranego modelu łóżka. Wypożyczalnia zapewnia też montaż łóżka i przeszkolenie z jego obsługi.

Dlaczego łatwiej jest wynająć niż kupić? Jest to opcja elastyczna i dostosowana do potrzeb Klienta. Zamiast kupować drogie łóżko rehabilitacyjne, lepiej je wypożyczyć. Dodatkowo, wypożyczone łóżko można zwrócić w każdej chwili i nie ma zmartwienia, co dalej zrobić z łóżkiem. Poza tym, zakup łóżka rehabilitacyjnego W Polsce nie jest refundowany, a nie wiadomo też jak dane łóżko się sprawdzi i na jaki okres czasu się sprawdzi.

Funkcje łóżka rehabilitacyjnego i niezbędne szczegóły

Co daje posiadanie specjalnego łóżka w opiece nad chorym? Przede wszystkim usprawnia znacznie opiekę nad chorym i stwarza nam profesjonalne warunki opieki nad osobą, która nie może wstawać. Czy to w zaciszu domowym, czy to w szpitalu bądź placówce. Wygoda obsługi dla opiekuna i poprawa jakości życia leżącego to główne zalety łóżek rehabilitacyjnych. Druga sprawa, takie łóżko zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn i posiada kółka dzięki czemu zwiększa się mobilność samego łóżka w obrębie pokoju.

Jakie są najważniejsze cechy łóżka rehabilitacyjnego?

  1. sterowanie elektryczne za pomocą pięciu funkcji: oparcie dla pleców, oparcie dla stóp, regulacja wysokości, funkcja „Trandelenburg” oraz „odwrotny Trandelenburg”
  2. rama materaca, kółka z indywidualnym systemem blokowania, drewniana deska w przedniej i tylnej części łóżka, drewniane poręcze boczne, trapez z wyciągiem
  3. kontroler ręczny

Jeśli chodzi o ceny to koszt miesięczny wypożyczenia łóżka to 120 złotych, natomiast transport to 100 złotych. Gwarancja jest zapewniona i można liczyć na zamianę na pełnowartościowy produkt, w przypadku stwierdzonej wady. Nie trzeba podpisywać umowy na konkretny okres, jest ona miesięczna z opcją przedłużania. Jak widać, opcja wynajmu jest bardzo komfortową i rozsądną finansowo opcją, dostępną dla każdej osoby, która potrzebuje szybko zapewnić komfort choremu.

Wpis powstał dzięki współpracy ze sklepem rehabilitacyjnym Visamed z Warszawy.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these