Prawidłowa pielęgnacja męskiej twarzy

męska twarz pielęgnacja

Panowie przywiązują coraz większą wagę do dbania o swoją twarz – w drogeriach nie sięgają już jedynie po kosmetyki do golenia, ale coraz częściej po kremy pielęgnacyjne. Dodatkowo, coraz więcej salonów kosmetycznych wprowadza do swojej oferty zabiegi dla mężczyzn, a ich rosnąca popularność to tylko dowód na to, że jest na nie duży popyt.

Kosmetyki na miarę potrzeb

Skóra mężczyzn i kobiet różni się od siebie diametralnie – tak pod względem samej budowy, jak i hormonów, które na nią działają. Podstawowym czynnikiem warunkującym stan cery u Panów są androgeny, które w wieku dojrzewania są przyczyną problemów trądzikowych, zaś w późniejszym latach sprawiają, że pierwsze zmarszczki zaczynają się pojawiać dopiero po trzydziestym, a nawet czterdziestym roku życia. Tę właściwość męskiej cery skutecznie wykorzystują firmy kosmetyczne, które oferują szeroką gamę kosmetyków albo dla skóry młodzieńczej, albo dojrzałej. Można zauważyć, że swoisty etap przejściowy jest pomijany, a reklamowe wzmianki o pielęgnacyjnych właściwościach kremów do golenia w pełni zaspokajają potrzebę troski o skórę twarzy mężczyzn w średnim wieku.

Odpowiednia „stylizacja”

Kiedy skóra jest już zadbana za sprawą kosmetyków pielęgnacyjnych, warto również zadbać o stylizację zarostu. Panowie mogą do tego wykorzystywać tradycyjne maszynki do golenia bądź trymery. Choć maszynka jest najprostszym rozwiązaniem w przypadku golenia na gładko, to jednak może w dużym stopniu podrażniać skórę twarzy – dlatego też używanie trymera jest szczególnie zalecane dla osób borykających się z problemem trądziku. Na korzyść trymera przemawia także jego funkcjonalność, gdyż dzięki regulacji ustawień długości przycinania włosów pozwala niezwykle dokładnie wymodelować zarost. Jeśli trymer dodatkowo posiada nasadkę do golenia, może skutecznie zastąpić tradycyjne maszynki.

Twarz jest naszą najlepszą wizytówką, warto więc przyłożyć szczególnych starań do jej pielęgnacji. Choć Panie stosują się do tej reguły od zarania dziejów, to jednak do walki o piękną skórę przystępuje w dzisiejszych czasach coraz więcej Panów. Troska o wygląda twarzy przestała być domenę wyłącznie kobiet – ku zadowoleniu obu płci.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these

No Related Post