Schorzenia dotykające stóp oraz paznokci

schorzenie stóp

Ludzkie stopy mogą być dotknięte przez rozmaite schorzenia. Bardzo często nasze stopy są zaatakowane przez grzybicę. Na skutek niej, nasze paznokcie stają się żółte i opuchnięte. Zachorowaniu na grzybicę paznokci sprzyja noszenie niepraktycznego i zbyt wąskiego obuwia.

Dosyć nieprzyjemną chorobą paznokci jest tzw. zespół zielonych paznokci, której przeważnie ulegają osoby zmywające naczynia i moczący dłonie w detergentach. W tkankach paznokci może powstać stan zapalny, zwany zanokcicą. Choroby wirusowe są w stanie spowodować brodawki płytek paznokciowych, których efektem może być brak odrastania paznokcia.

Wszystkie te choroby można skutecznie zdiagnozować dzięki odpowiednim badaniom, w szczególności badaniom bakteriologicznym i badaniom chemicznym składu paznokcia

Chorobom tym trzeba jak najszybciej zapobiegać poprzez stosowną pielęgnację paznokcia oraz zmianę sposobu odżywiania.

Gdzie się udać, aby mieć ładne oraz zdrowe stopy i paznokcie?

Żeby mieć śliczne i zadbane stopy, wypada je naturalnie każdego dnia pielęgnować, ale również zadbać o właściwe obuwie oraz leczenie schorzeń paznokci, jeżeli takowe już na stopach występują. Jeżeli jednak profilaktyka nie pomaga, rekomendujemy pielęgnację dłoni i stóp u podologa. Jest to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu schorzeń stóp, dłoni i paznokci.

Warto zadbać o prawidłowe odżywianie

Co więc musimy jeść? Nieodzowne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości białek, w tym aminokwasów egzogennych, występujących w białkach jaj, mleku, serach oraz ryżu.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these