Zabieg mezoterapii – rodzaje i skuteczność

mezoterapia

Profesjonalna pielęgnacja odgrywa bardzo istotną rolę w przedłużeniu młodości naszej skóry. Spośród wszystkich proponowanych zabiegów, możemy wybrać te, którą najkorzystniej wpływają na jej rewitalizację lub najbardziej nas podczas trwania zabiegu relaksują.

Na przestrzeni lat, doszło do ogromnego rozwoju wiedzy z dziedziny kosmetologii, co odbiło się również na coraz szybciej wprowadzanych technologicznych nowinkach. Każdy gabinet chce wypaść jak najlepiej w rankingu posiadanego sprzętu oraz oferowanych usług. Niemal niemożliwym jest, aby dysponować na bieżąco wszystkimi wypuszczanymi na rynek urządzeniami. W tym przypadku skupimy się na zabiegach mezoterapii, które stanowią podstawę pielęgnacji naszej skóry.

Mezoterapię dzielimy ze względu na efektywność jej działania, czyli głębokość przenikania oraz sposób aplikacji składników aktywnych

Na pierwszy rzut wystawimy mezoterapię bezigłową. Jest to w zasadzie jedyny rodzaj wyżej wymienionego zabiegu, który pozawala nam na relaks. Całość polega na „masażu” twarzy lekko ciepłą głowicą, która emituje falę elektromagnetyczną. Skuteczność zabiegową uzyskujemy dzięki zjawisku elektroporacji, czyli otwieraniu się elektroporów w skórze, przez co mamy możliwość wprowadzenia w głąb naskórka składników aktywnych ampułki, zaaplikowanej podczas wcześniejszej fazy zabiegu. Fala działa niczym tłok.

Kolejnym rodzajem zabiegu jest mezoterapia mikroigłowa

Nazwa wywodzi się od sposobu aplikacji preparatów zabiegowych i polega na tworzeniu mikro nakłuć skóry, przy użyciu specjalnych urządzeń takich jak: rollery, dermapeny lub automatyczne głowice z mikroigłami. Efekty zabiegowe będą różniły się od siebie, ze względu na głębokość uszkodzeń skóry, zważywszy na różne długości zastosowanych igieł. Zabieg może być nieinwazyjny, a może również zakończyć się z drobnymi poranieniami skóry, jeśli igły przekroczą długość 0,75 mm. Tak czy inaczej, tego typu kuracja wykaże się dużo większą efektywnością niż zabieg z użyciem fali, ponieważ preparat ma możliwość łatwiejszego przedostania się do głębszych warstw naskórka.

Ostatnią już i najbardziej skuteczną metodą, jest mezoterapia igłowa

W tym przypadku preparat podawany jest za pomocą igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu. Przy tej metodzie uzyskujemy najwyższą efektywność zabiegową, gdyż preparaty podawane są bezpośrednio do naskórka lub skóry właściwej.

Mezoterapia to zabieg niezwykle skuteczny

Nasza skóra odzyskuje blask, wyrównuje się jej koloryt a zmarszczki ulegają wypłyceniu. Całość jest odpowiednio nawilżona, a rozszerzone pory redukują się do minimum. Jeśli chcesz sprawić swojej skórze przyjemność, wybierz się na zabieg mezoterapii.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like these